Skal Marmara İstanbul SOSYAL PROJELER - Skal International Marmara - Skal Marmara Skal marmara sosyal projeler

"PEACE AT HOME, PEACE IN THE WORLD" - K.Atatürk

SOSYAL PROJELER

 

VAN'DAKİ ÇOCUKLAR

Van depremi yardım kampanyası sürecinde yardım elimizi uzatabildiğimiz ''Dağönü'' köyündeki çocuklarımızı İstanbul'a getirme çabasını haftalardır sürdüren SI Marmara Sevgili Başkanımız Ferzan Kırhan ve YK üyesi Sevgili Bülent Karamanoğlu, yöre muhtarı ile sürdükleri irtibat neticesinde, başlarında 2 büyükleri olmak üzere 8 çocuğu İstanbul'a getirebildikleri haberini vermeleri üzerine, yaklaşık 1 hafta İstanbul da konaklayacak çocuklar için program seferberliği yaptık.

Gelen çocuklardan bir tanesi, Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu olarak, üniversite tahsili sonuna kadar eğitimini üstlendiğimiz 12 yaşındaki Muhammed...

 

Diğer çocuklar arasında da şahsi olarak eğitimleri üstlenilmiş 4 çocuk bulunmaktadır.

VAN DEPREMİ YARDIM KAMPANYASI


Van da meydana gelen ve hepimizi derinden üzen depremden dolayı Marmara Skal Ailesi olarak Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Bülent Karamanoğlunun desteği ile   yardım malzemeleri  bir kamyon ile  kendilerine ulaştırılmıştır.

 

SKAL MARMARA KULÜBÜMÜZ TOROSLARA ÇIKTI YARDIM DAĞITTI


Marmara Skal Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Bülent Karamanoğlu’nun Toroslarda Ermenek Balkusan Köyünde başlattığı Yardım Kampanyası ve Karne Hediyesi projesine Başkanımızda destek vererek, bir kamyon yardım götürdük. Öğrencilere karne hediyesi bisiklet ve giyim eşyası dağıttık.

 

Tarihte Karamanoğullarının başşehri olarak geçen Ermenek 12 Mayıs 1277’de Karamanoğlu Mehmet Bey’in hitabesiyle, Türk Dili Resmi Dil kabul edilmişti. Bu sebeple oraya yaptığımız ziyarette, Türk Dil Bayramınada katıldık. "Bundan sonra yardım kampanyası projelerimize SKAL INT MARMARA KULÜBÜ olarak hızla devam edeceğiz.” dedi.

 

EĞİTİM DESTEK PROGRAMI


* Adana Çukurova Üniversitesi Kimya Bölümü'nde bir öğrencimiz desteğimiz ile okumakta.

* İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde bir öğrencimiz desteğimiz ile okumakta.

* Bir öğrencimizin pastacılık eğitimi alması sağlanmış olup, eğitimi bitince, bir otelde iş bulmasına yardımcı olunacaktır.

Etiketler: Skal marmara sosyal projeler

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal

 

 

dedeman logo

 

 

türkkan

 

 

greenpark