Skal Marmara İstanbul PROFESYONELLERİN GÖZÜNDEN POYD’UN 25 YILI - Skal International Marmara - Skal Marmara

"PEACE AT HOME, PEACE IN THE WORLD" - K.Atatürk

PROFESYONELLERİN GÖZÜNDEN POYD’UN 25 YILI

Otel yöneticilerinin bir araya gelerek Antalya’da kurduğu Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) bu sene 25 yaşında. Otel yöneticilerini tek çatı altında toplayan ve Türkiye’nin farklı köşelerinden üyeleri bulunan POYD, kuruluşunun 25 yaşında.

1992 yılında Antalya’da, otel yöneticileri Kaya Aynar, Avni Aker, Teoman Cenk, Salih Çene, Necip Fincanlıoğlu, Naci Gedik, Nejat Gönültüş, Yusuf Hacısüleyman, Feridun Tabur, Nihat Tatlı, Ersin Yorulmaz’dan oluşan bir grup idealist turizmci tarafından kurulan, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği 25 yıl içinde, Otelcilik sektöründe, profesyonelliği geliştirmek, sektör yöneticileri arasındaki yardımlaşma ve iletişimi kuvvetlendirmek: sektörün ve yöneticinin sorunlarına müşterek çözümler aramak; yöneticinin sektördeki gerçek rolünü ve yerini bulması amacıyla yola çıkmış ve bu yıllar içinde amaç ve hedeflerini gerçekleştirerek Türk turizm sektörüne önemli katkılar sağlamıştır.

Dernek, 2017 yılında çalışmalarını Antalya dışında tüm Türkiye genelinde daha etkin faaliyetler izlemek için yeniden yapılanmaya gitmiş ve bu anlamda ilk adımı İstanbul BYK oluşturarak gerçekleştirmiştir.  Bizde GM TURİZM DERGİSİ olarak Resmi yayını olduğumuz POYD’un 25. Yılını kutlayarak, derneğin faaliyetlerini ve 25. Yılını profesyonellerden dinledik.  

 

Etem Hakan Duran- POYD – Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  

1992 yılında otelcilik sektöründe profesyonelliği geliştirmek, sektör yöneticileri arasında yardımlaşma ve iletişimi kuvvetlendirmek, sektörün ve yöneticilerin sorunlarına müşterek çözümler aramak, yöneticinin sektördeki gerçek rolünü ve yerini bulmasını sağlamak ve otel yöneticiliği mesleğine belli bir düzen getirmek amacıyla kurulan Derneğimizin, bugünlere gelmesinde emeği geçen, başta kurucu üyelerimiz olmak üzere, geçmiş dönem yönetim kurul başkanlarımıza, yönetim kurulunda görev alan bütün arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.  Kurulduğu yıldan itibaren; Derneğimiz bir çok kamu kurum ve kuruluşları tarafından benimsenmiş ve turizm konusunda her zaman paydaş olmuştur. POYD her zaman bir çok önemli projede imzası olan bir sivil toplum örgütü olarak, Türkiye genelinde üyelerimizin bulunması sebebiyle, diğer büyük şehirlerde de turizm ve otelcilik te söz sahibi olmaya devam edecektir. 2017 yılı itibariyle, İstanbul, İzmir, Bursa ve Mersin de temsilciliklerimizle katkılarına devam edecektir. Üniversiteler ile ortak çalışarak, sektöre başarılı genç arkadaşlarımızı kazandırmayı misyon edinmiş bulunmaktayız. Turizmin tekrar iyi günlerine döndüğünde ihtiyacı olan kalifiye eleman konusunu çözmek üzere başlattığımız işbirliklerinin başarıyı getireceğine inanıyoruz.  25 . yılımızda bizimle beraber olan tüm üyelerimize teşekkür ediyor, destek ve önerilerinin devamını diliyorum.

Ersin Özgündoğdu-  POYD Üyesi

Dünden bugüne Profesyonel otel yöneticileri sektöre büyük katkı sağlamıştır ve sağlayacaktır. Çağımızda teknoloji ne kadar gelişse de profesyonellerimizin değeri asla yok olmayacaktır. POYD ’da bu değerli profesyonellerden kurulmuş bir dernektir. Sektöre yeni başlayanlara yön veren kmiliği, sektörün sorunlarına eğilimi ve hassasiyetiyle kendini geliştirmiştir. 25. Yılını en içten dileklerimle kutlar, daha nice 25 yılları olmasını temenni ederim.

Ahmet İllez -Miracle Resort Hotel Genel Müdür- POYD üyesi

Kuruluş çalışmaları içinde ve ilk yönetim kurulunda yer almış olduğum bu güzide meslek kuruluşunun bu günlere geldiğini görmek beni hem mutlu etmiş, hem de gururlandırmıştır. Yönetimi ve tüm üyelerimizi kutluyor, aramızdan ayrılmış olanları saygı ile anıyor, bundan sonraki yıllarda başarılı bir çok çalışmalara imza atmasını diliyorum.

Volkan Şimşek-  Jacaranda Hotels CEO’su – POYD 9. Dönem POYD Başkanı

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği- POYD, 1992 yılında zamanın önderleri ve turizmde söz sahibi profesyonellerimiz tarafından kurulmuş, Türk turizminin güzide örgütlerinden birisidir. Derneğimizin, 25. Yılını gönülden kutluyorum. Bu zamana kadar derneğe katkıda bulunan ve destek vererek derneği yücelten tüm profesyonellerimize gönülden teşekkür ediyorum. Derneğimizin ileri ki yıllarda başarılarının devamını dilerim.

Adnan Özsoy- POYD 10. Dönem Başkanı

Ben, uzun süre üyesi olduğum derneğimizin 10. Dönem başkanlığını yaptım. Bizim gözbebeğimiz olan derneğimiz, nice 25, 50  ve 75 yılları görür ve bizi gururlandırmaya devam eder.   Tüm başkanlar gibi,  Şuan ki Başkanımız, Etem Hakan Duran ve ekibi ile çok güzel çalışmalar gerçekleştiriyor. Yeni açılımlar gerçekleştirerek dernek Antalya dışında da organize ediliyor.  İnşallah derneğimiz, gelecekte daha güzel günler görecektir.

Nihat Tümkaya- IC HOTELS GENEL MÜDÜRÜ – POYD Yönetim Kurulu Üyesi

Geçmişte profesyonel turizm duayenlerimiz tarafından kurulmuş bir dernek. Bugün geriye dönüp baktığımızda gelinen noktada mükemmel dostlukların oluşmasının yanı sıra sektöre ciddi  katkılarımız söz konusu. Çok mutluyuz. POYD olarak, 25 yılda çok yol aldık. Yönetim kurulu üyesi olduğum bu Derneğimizin gelecekte de başarılara imza atarak sektöre faydalı sağlamak için çalışmalarımız devam ediyor. Emeği geçen herkesi yürekten kutlarım.

Derya Billur- Rixos Sungate Hotel Genel Müdürü ve POYD Yönetim Kurulu Üyesi

Türk Turizm sektörünün köklü derneklerinden olan POYD’un 25. yılını kutluyorum. Kısa süre içerisinde profesyonel bir yapı sergileyen dernek ve Türk turizmine ve turizmcisine büyük katkılar sağlayan sayılı derneklerdendir. Şuan ki yönetimiyle birlikte ileriye yönelik projeler üretmektedir. Bu projelerin sektöre faydalar sağlayacağına inanıyorum.

Rıza Elibol – Swissôtel Büyük Efes Genel Müdürü – POYD Üyesi

Turizm sektörümüz, yaşamakta olduğu son 2 yıllık kriz döneminden önce özellikle son 10 yılda çok büyük bir atak yaptı.  Dünya standartlarında hizmet kalitesi ve anlayışıyla birçok yabancı turistin de dikkatini çekti ve son yıllarda Türkiye destinasyon olarak iyi bir yere geldi. Bunu en çok güney bölgelerimizde ve İstanbul’da gözlemlemekteyiz. Bu durum ilerleyen dönemlerde tüm Türkiye’ye daha da yoğun bir şekilde yayılacaktır.  Türkiye uluslararası otelcilikle yarışabilecek seviyede. Hatta eğitimli genç eleman kadrosu ve mevcut tesislerdeki modern teknoloji kullanımıyla pek çok Avrupa ve Ortadoğu ülkesini geçmiş durumda.  Böylesi potansiyel ile sahip bir ülkede, POYD’un otelcilik sektöründe, profesyonelliği geliştirmek, sektör yöneticileri arasındaki yardımlaşma ve iletişimi kuvvetlendirme amaçlı her türlü ulusal ve uluslararası çabaları bence takdire şayandır. POYD’un İzmir Temsilcisi olarak 25. yılını kutluyor ve başarılarımızın birlikte devamını diliyorum.

Cüneyt KURU- POYD üyesi

Çeyrek asırdan beri varlığını her zaman gelişerek ve yükselerek sürdüren  Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği gücünü her zaman sektörden ve üyelerinden alarak her yıl daha da büyüyerek sürdürmüştür. Bu nedenle kuruluşundan beri görev almış Yönetim Kurulu ve başkanlarını, emeği geçen tüm üyelerini yürekten kutlarım. POYD,  her zaman  profesyonel Otel Yöneticilerini bünyesinde toplayarak bugüne kadar yaptığı profesyonel çalışmalarla turizm sektöründe öncü örnek olmuş ve  Sektörün Gelişimine katkıda bulunmuştur. Ayrıca, Üyesi olan tüm Turizm Yöneticilerini, kah her ay sürdürdüğü Yemekli Toplantılarda Değerli Konuşmacılarının Sunumlarıyla, kah Değerli GM Dergisi kanalıyla Sektörümüzün Yurtiçi ve Uluslararası faaliyetleri, gelişimi vs hakkında zamanında bilgilendirerek, geliştirerek onların başarılarına katkıda bulunmuştur.  Diğer taraftan Sektörde açılan İş Fırsatları hakkında zamanında Üyelerini bilgilendirerek onların bu fırsatları değerlendirmesinde çok faydalı bir rol oynamıştır. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneğimizin en önemli ve değerli katkılarından birisi de  sektörün sorunlarını zamanında gerekli Bürokratik veya Sivil Platformlara taşıyarak  çözüme ulaştırılmasında önemli faydalar sağlamıştır. POYD ayrıca, Bölgemizin ve Ülkemizin tanıtımı için tüm önemli Turizm Fuarlarında aktif bir rol üstlenerek bugüne kadar hatırı sayılır katkılar sağlamıştır ve sağlamaya devam edecektir.

Ayşe Esen – POYD  Yönetim Kurulu Üyesi

Küçük bir tohum düşünün; Onu ektiğinizi, özenle sulayıp ilgilendiğinizi ve en önemlisi de ona ne kadar çok değer verdiğinizi düşünün.  İşte POYD’da küçücük bir tohumdu bu camiaya girdiğinde.  Gerek düşünce yapısıyla, gerek eylemleriyle, gerek başarıyla ,vizyonuyla ,misyonuyla göze çarpan bir kurum oldu. İçinde barındırdığı üyelerin gayretleri ve çabaları ona hayat verdi ve her geçen gün daha da güçlenmesini, köklerini daha geniş çaplara uzandırıp camiaya yani toprağına daha sıkı tutunmasını sağladı.  Geçen 25 yılın ardından, başta o minicik olan tohum şimdi heybetli bir Çınar Ağacı oldu. POYD’un bu konuma gelmesinde küçük ya da büyük hiç fark etmez, katısı olan herkese sonsuz minnetlerimi sunuyorum. Umuyorum ki, nice başarılı 25 seneler daha görürüz.

Cem Özdağ Euphorıa Hotels & Resorts Group Hotels Sales & Marketing Director –POYD Üyesi

Türkiye turizm camiası için son derece önemli ve gerekli bir dernektir. Otelcilik sektöründeki tüm temsilcileri bir araya getirmesi bakımından yararlı, verdiği eğitimler ve toplantılar bakımından ise faydalı bir organizasyondur. Henüz 3 yıldır üyesi olduğum bu güzide derneğin 25.yılını kutluyor, Sn. Başkanımız Etem Hakan Duran nezdinde tüm geçmiş dönem başkanlarımızı başarılarından dolayı tebrik ediyorum.

Okan Küçükmustafa – Club Mega Saray  Genel Müdürü – POYD Üyesi

1990’lı yılların başında Akdeniz Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği öğrencisiyken, o zaman yeni kurulmuş olan POYD ailesine değerli hocam Sayın Avni Aker sayesinde “Öğrenci Üye” statüsüyle dahil olmuştum. Uzun yıllardır parçası olmaktan mutluluk duyduğum derneğimizin kurucu üyelerinden, günümüze kadar başarıyla dernek yöneticiliği yapan tüm üstatlara; Türk Otelciliğine yön veren profesyonellerin bir araya gelmelerini sağladıkları için teşekkür ederim. Sektörümüzde her zaman ilgiyle izlenen ve görüşleri merak edilen bir Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiş olmamız tüm üyelerin gurur kaynağıdır. Nice 25 yıllara…

 

Kaynak: www.gmdergi.com

Tarihi: 12 / 07 / 2017
Haber Yorumları: 0
Sonraki: Carlson Rezidor, 2017'de Türkiye'de 7 yeni otel açıyor


İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal

 

 

dedeman logo

 

 

türkkan

 

 

greenpark