Skal Marmara İstanbul 6 oteli 30 milyon euroya yeniledi, 2017'de %4.5 yolcu artışı hedefliyor - Skal International Marmara - Skal Marmara

"PEACE AT HOME, PEACE IN THE WORLD" - K.Atatürk

6 oteli 30 milyon euroya yeniledi, 2017'de %4.5 yolcu artışı hedefliyor


2016 yılında vergi öncesi 55.9 milyon euro kar elde eden Almanya'nın beşinci büyük tur operatöri Alltours, bir önceki yıla kıyasla karını 3.9 milyon euro artırdı. Şirket, 2016 yılında 6 otelin yenilemesine 30 milyon euro harcarken, 2017'de yüzde 4.5 yolcu artışı hedefliyor.
 

Grup işletmelernin tümünün karlı olduğunu belirten Alltours'un sahibi Willi Verhuven, ancak grubun genel cirosunun yüzde 4.9'lük düşüşle 1.8 milyar euroya gerilediğine dikkat çekti. 


TUR OPERATÖRLERİNİN KAYIPLARINI OTEL VE ACENTE GELİRLERİ İLE DENGELEDİ

Tur operatörünün operasyonlarındaki yavaşlama nedeniyle oryaya çıkan açığın büyük oranda otellerden, incoming acentesi Viajes Allsun'da ve franchise acentelerden elde edilen gelirlerle dengelendiği belirtilirken, şirketin Alltours ve Byebye markaları altında faaliyet gösteren tur operatörlerinin müşteri sayısının yüzde 12.8 düşüşle 1.6 milyona gerilediği ifade eidldi.

KAYBIN NEDENİ MISIR, TÜRKİYE VE TUNUS

Alltours'un yaşadığı kaybın en büyük nedeninin Mısır, Türkiye ve Tunus destinasyonlarına dönük düşük talep ve charter uçuşlarındaki kesintiden kaynaklandığı açıklandı. Buna rağmen Alltours'un kar marjının yüzde 3.2 ile Almanya ortalamasının üzerinde olduğuna dikkat çekildi.

ŞİRKET EN BÜYÜK KARI ALLSUN OTELLERİNDEN ELDE ETTİ

Almanya seyahat pazarındaki çetin koşullar, azalan müşteri sayısı ve genel gelirlerdeki azalmaya rağmen Alltours'un karlı bir yılı geride bıraktığını belirten Willi Verhuven, şirkete en büyük karlılığı ise Allsun otellerinin sağladığını kaydetti. Allsun otellerinin yıllık ortalama doluluğunun yüzde 90 olduğu açıklandı.

6 OTELİN RENOVASYONUNA 30 MİLYON EURO HARCADI

Alman iş ve turizm dergisi fvw'da yer alan habere  göre Düsseldorf merkezli grup, karını 6 otelin renovasyonu için harcadı. Haberde yer alan bilgiye göre şirket, Mayorka'daki 6 otelin yenilenmesi ve başka bazı tesislerdeki iyileştirmeler için 30 milyon euro harcama yaptı.

Alltours bu yıl, müşteri sayısını yüzde 4.5 oranında arttırmayı hedefliyor.
Kaynak: www.turizmguncel.com

 

 

Tarihi: 30 / 06 / 2017
Haber Yorumları: 0
Önceki: Lufthansa Hava Yolları ilk 6 ayda tarihi rekor kırdı
Sonraki: ABD VİZE YASAĞINA YENİ DÜZENLEME GETİRDİ


İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal

 

 

dedeman logo

 

 

türkkan

 

 

greenpark