Skal Marmara İstanbul Otel aramaları ile oda satışı arasında nasıl bir ilişki var? - Skal International Marmara - Skal Marmara

"PEACE AT HOME, PEACE IN THE WORLD" - K.Atatürk

Otel aramaları ile oda satışı arasında nasıl bir ilişki var?

Dünyanın en büyük arama motoru Google ile dünyaca ünlü araştırma şirketi STR Global iş birliğine gitti. Yapılan araştırmada, otel aramaları ile oda satışları arasında doğrudan bir korelasyon bulunduğu ifade edildi.

Otel doluluk oranlarıyla ilgili verileri toplayan STR, oteller hakkında bilgi aramalarında yüksek bir erişim gücüne sahip olan Google güç birliğine gitme kararı aldı. Şirket yöneticileri bu işbirliğinin daha yüksek Google arama hacimleri ile yüksek otel talep seviyeleri arasında bir korelasyon içereceğini söylüyor.


ÖRNEK VAKA LONDRA VE NEW YORK

STR ve Google, birlikte çalışma kararları için New York ve Londra kentlerini pilot bölge seçti. Turizm Yazarları Derneği- TUYED tarafından derlenen habere göre, her iki kentin konaklama sektörü büyüklüğü ve gösterdiği performansın benzer olmasından dolayı vaka incelemesi (case study) olarak belirlendiği belirtildi. Her iki pazarında 2015-2016 arama kalıpları ve otellerin performans göstergeleri incelendi. 

''OTEL ARAMALARI İLE ODA SATIŞI ARASINDA ANLAMLI BİR İLİŞKİ VAR''

“Araştırmamız, Google arama verileri ile aslında iki pazarda satılan oda gece sayısı arasında istatistiksel olarak anlamlı bir ilişki olduğunu gösterdi” diyen STR Analisti Robert Bauer "Küresel pazarlar mevsimsellik, tüketici seyahati davranışları ve ekonomik faktörlere bağlı olduğu için büyük farklılıklar gösteriyor. Ancak otel sektöründe kurulu diğer pazarlar için benzer bir korelasyonun projelendirilmesi gerekiyor. Bu, otelcilerin belirli bir varış yerindeki ilgiyi değerlendirmelerinde ve rezervasyon kalıplarının o ilgi etrafında nasıl dönüştüğünü ölçmede son derece önemlidir " diye ekliyor.

ARAMALARIN ARTTII DÖNEMDE ODA SATIŞLARI DA ARTIYOR

Yıl bazında yapılan karşılaştırmalarda Google'ın New York'taki konaklama araması 2015'te yüzde 3, 2016'da ise yüzde 7,3 arttı. Oteldeki satış talebi de 2015'te yüzde 2,8, 2016'da yüzde 5,8 arttı. Uluslararası gezginlerin, Kasım 2016’da New York’ta konaklama için Google arama hacmi artış kaydetti. Londra'daki konaklama aramaları 2015'te yüzde 2,1 artarken 2016'da sadece yüzde 0,8 oldu. İngiltere'de otel talebi hem 2015'te hem de 2016'da yüzde 1,7 artış kaydetti. 2016 Kasım ve Aralık ayları Londra'da konaklama aramaları ve talebi için özellikle güçlü aylardı. Bunun İngiliz sterlininin değerindeki düşüşten kaynaklandığı tahmin ediliyor.
Kaynak: www.turizmguncel.com

 

 

Tarihi: 21 / 06 / 2017
Haber Yorumları: 0
Önceki: Lübnan'dan Alanya'ya kruvaziyer ile turist gelmeye başladı
Sonraki: İstanbul dünyanın en iyi yeme-içme destinasyonları arasında


İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal

 

 

dedeman logo

 

 

türkkan

 

 

greenpark