Skal Marmara İstanbul Türk Hava Yolları'ndan çalışanlarına sosyal medya kısıtlaması - Skal International Marmara - Skal Marmara

"PEACE AT HOME, PEACE IN THE WORLD" - K.Atatürk

Türk Hava Yolları'ndan çalışanlarına sosyal medya kısıtlaması

Türk Hava Yolları tarafından çalışanlara gönderilen uyarı yazısıyla, çalışanların sosyal medya kullanımına kısıtlama getirildi. 

Türk Hava Yolları (THY), çalışanların sosyal medya paylaşımına ve kullanımına kısıtlamalar getirdi. Çalışma saatleri içinde sosyal medya kullanarak 'çalışmaları aksatmama', üniformalı fotoğraf/video paylaşmama, etnik, dini, siyasi ayrım gözeten ya da cinsellik ve şiddet gibi içeriklere sahip paylaşımlarda bulunmama gibi konularda çalışanlarını uyaran THY, şirketin prestijine ve marka değerine zarar verilmesinin önüne geçmeyi hedeflediğini söyledi.

İNTERNETLERİ VE TELEFONLARI TAKİP ALTINDA OLACAK

Öte taraftan Türk Hava Yolları, iş amaçlı kullanım için çalışanlara verdiği bilgisayar, cep telefonu ve interneti hiçbir bildirimde bulunmadan takip altında tutacak ve gerekli gördüğünde detaylı inceleme hakkına sahip olacak. 

'THY'DE ÇALIŞIYORUM' YAZMAK YASAKLANDI

THY'nin çalışanlara gönderdiği uyarı yazısında başka kısıtlamalar da bulunuyor. Buna göre çalışanların, sosyal medya hesaplarında THY'de çalıştıklarına ilişkin hiçbir ibare bulunmayacak. Çalışanlar, gizlilik içeren bilgileri medyada paylaşamayacak, THY adına itham, beyan veya vaatte bulunamayacak. 

'LEŞTİRİ SINIRLARINI AŞAN...'

THY personeline gönderilen uyarı yazısında ayrıca, TC'nin kurum ve kuruluşları, devlet büyükleri ve yöneticileri, milli ve manevi değerler ve THY tüzel kişiliği gibi konularda eleştiri sınırlarını aşan, kin ve nefret söylemleri  içeren, toplumu ayrımcılığa sevk eden paylaşımlarda bulunulamayacağı belirtildi.

 

Kaynak: www.turizmguncel.com


Tarihi: 14 / 06 / 2017
Haber Yorumları: 0
Önceki: Suadiye Oteli’ne Uzakdoğu’nun yıldızı 'Rona Concept Asia' geliyor
Sonraki: Bozcaada’nın davetsiz misafiri cazibe merkezi oldu


İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal

 

 

dedeman logo

 

 

türkkan

 

 

greenpark